Szkolne Muzeum Bursztynnictwa

Instytucja powołana do życia z początkiem czerwca 2004 roku przez grupę lokalnych patriotów, pragnących podkreślać kulturę i tradycje regionu. W jantarowym muzeum najcenniejsze bogactwo naturalne całej okolicy - bursztyn - jest zdecydowanie najważniejszym, acz nie jedynym tematem ekspozycji.

Główną oś wystawy tworzą różnego rodzaju bryłki “Złota Bałtyku” - naturalne kamyczki, inkluzje, czy kawałki obrobione przez bursztynnika. Udało się zrekonstruować warsztat rzemieślnika z XVII stulecia. Do tego stare zdjęcia, mapy czy rysunki i ryciny.

Nie brakuje też tablic informacyjnych, dzięki którym wizytujący muzeum goście poszerzają swoją wiedzą na temat historii bursztynu, sposobach jego wykorzystania, roli w kulturze czy dziejów miejscowości i związków Jantaru z Gdańskiem. Zbiory placówki są regularnie wzbogacane, zmieniają się także formy ich prezentacji. Jak dotąd przygotowano 4 działy tematyczne - Historia miejscowości, Historia bursztynu i bursztynnictwa, Szkoła w Jantarze oraz Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Muzeum Bursztynnictwa w szkole podstawowej w Jantarze jest czynne wyłącznie w okresie wakacyjnym, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Zwiedzanie w innym terminie jest możliwe, po uprzednim umówieniu telefonicznym.

Dodaj opinię

Ulokowana w miejscowej szkole podstawowej instytucja, zajmująca się promowaniem wśród mieszkańców i turystów lokalnej historii kultury. Bursztyn jest z nimi nierozerwalnie związany. Wystawę podzielono na 4 ekspozycje tematyczne, a prezentowanym zbiorom towarzyszą obszerne informacje. Szkolne Muzeum Bursztynnictwa najlepiej odwiedzić w trakcie wakacji.

Szkolne Muzeum Bursztynnictwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szkolne Muzeum Bursztynnictwa, zobacz gdzie w Jantarze zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szkolne Muzeum Bursztynnictwa.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szkolne Muzeum Bursztynnictwa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij